Loader
Adres ul. Antracytowa 1, Bełchatów / Al. 3-go Maja 2, Piotrków Tryb. Telefon +48 515 563 502

Przebieg leczenia operacyjnego

36

Jak wygląda okres tuż przed, w trakcie i po zabiegu operacyjnym? Zapraszamy na wirtualną operację!

Wstępne informacje na temat operacji otrzymują Państwo podczas wizyty na której zostanie podjęta decyzja o jej przeprowadzeniu – doktor omawia wówczas zasadę działania i przebieg samego zabiegu, podaje szacunkowy termin i koszt oraz odpowiada na wszystkie nasuwające się pytania. Następnie jedna z naszych koordynatorek medycznych (najczęściej będzie to pani Ela) zadzwoni do Państwa, żeby opowiedzieć o wszystkich potrzebnych przygotowaniach oraz ostatecznie umówić termin i godzinę przyjazdu do szpitala.

Co do przygotowań - w zależności od Państwa wieku i stanu zdrowia konieczne będzie wykonanie części lub wszystkich z poniższej listy (wydaje się to dużo zachodu – ale to wszystko dla Państwa i naszego bezpieczeństwa i spokoju ducha!):

  • podstawowe badania krwi
  • zdjęcie rentgenowskie płuc (u osób powyżej 40 r.ż.)
  • badanie EKG (u osób powyżej 40 r.ż.)
  • ewentualne konsultacje z innymi specjalistami w których pisemnie powiedzą oni o braku przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego
  • konsultacja stomatologiczna(w przypadku zabiegów wymagających przeszczepów tkankowych).

Następny etap przygotowań ma miejsce tuż przed operacją: na 12 godzin przed zabiegiem podają sobie Państwo podskórny zastrzyk przeciwzakrzepowy w brzuch, na 8 godzin przed przyjazdem do szpitala nie wolno już jeść a na 4 – pić.

Zabiegi w ramach Artromedical obecnie odbywają się w szpitalu na ul. Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim w godzinach popołudniowych. Na miejscu przywitają Państwa doktor lub pielęgniarka i zaprowadzą do odpowiedniej sali. Po zostawieniu rzeczy obok swojego łóżka, rozmowie z anestezjologiem (lekarz znieczulający do zabiegu) i przebraniu się w medyczne ubranie, zwieziemy Państwa na blok operacyjny.

Następnie przychodzi czas na znieczulenie – w zależności od rodzaju operacji może to być znieczulenie „w plecy” (podpajęczynówkowe) lub znieczulenie ogólne. W przypadku znieczulenia „w plecy” podczas zabiegu mogą Państwo obserwować przebieg operacji artroskopowych na monitorze lub zamknąć oczy i postarać się przespać. Oczywiście nasi anestezjolodzy mogą w tym pomóc odpowiednio dobranymi lekami zmniejszającymi stres i ułatwiającymi zasypianie.

Po operacji trafią Państwo z powrotem na Artromedicalowe piętro, gdzie do rana będziemy czuwać nad Państwem. W razie bólu czy jakichkolwiek innych problemów – jesteśmy tam po to, by pomóc.

Kolejnego dnia rano doktor (najczęściej doktor Konrad Malinowski) przyjedzie do Państwa, żeby wymienić opatrunki, odpowiedzieć na Państwa pytania, wspólnie wykonać pierwsze ćwiczenia i poinstruować co do zaleceń pooperacyjnych. Wtedy ma również miejsce nauka chodzenia o kulach. Na wypisie pooperacyjnym dostają także Państwo numer telefonu doktora – w razie niepokojących objawów prosimy o wysyłanie sms.

Co ważne, ze szpitala nie mogą Państwo samodzielnie wracać samochodem – ktoś musi Państwa odebrać. Niestety, w bardzo rzadkich przypadkach zdarza się, że działanie leków znieczulających powoduje senność czy zaburzenia koncentracji, które na drodze mogłyby być bardzo niebezpieczne!

Około 10-14 dni po zabiegu odbywa się wizyta pooperacyjna, podczas której oceniamy stan okolicy operowanej oraz rany i, w większości przypadków, zdejmowane są szwy. Jest to również czas rozpoczęcia rehabilitacji i początek drogi do powrotu do zdrowia!

Mamy nadzieję, że nasza „wirtualna operacja” będzie stanowić dla Państwa przewodnik po całym procesie zabiegu i pozwoli choć trochę zmniejszyć związany z nim stres.

zabiegoperacyjny1.jpg zabiegoperacyjny2.jpg zabiegoperacyjny3.jpg

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych